Звіт директора
Звіт
директора Михайло –Ларинського закладу дошкільної освіти «Джерельце»
Воскресенської селищної ради Миколаївської області
ЧЕРНЮК Надії Семенівни
перед колективом та громадськістю
за 2023 -2024 навчальний рік.
2024 рік
Вступна частина.
Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства Освіти і Науки України від 23.03.2005 року № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних закладів перед колективом та громадськістю».
Мета : подальше утвердження відкритої і демократичної державно – громадської системи управління навчальним закладом,поєднання державного і громадського контролю за прозорістю приймання та виконання управлінських рішень. Запровадження колегіальної етики управлінської діяльності.
Завдання звітування :
1.Забезпечити прозорість і демократичність управління закладом дошкільної освіти.
2.Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідальних рішень у сфері управління закладом.
Михайло –Ларинський заклад дошкільної освіти «Джерельце» (далі ЗДО) Воскресенської селищної ради загального розвитку розташований за адресою: 57222Миколаївська обл. Миколаївський р.н. с.Михайло – Ларине вул. Шкільна 29.
Заклад розрахований на 93 місця, 6 вікових груп. На даний період функціонує 2 різновікові групи і є приміщення для відкриття ще однієї групи за потреби. У 2023 – 2024 навчальному році списковий склад вихованців становив : 29 дітей віком від 3-х до 6-ти років. При комплектації груп враховувалися вікові особливості дітей .
ЗДО «Джерельце» працює за 5- денним робочим тижнем, 10,5 годин в день. Початок роботи :7.00. закінчення 17.30.
В зв’язку з запровадженням військового стану заклад працював в дистанційній формі. Формат проведення занять: синхронно та асинхронно.
У закладі на період звітування працює 10 осіб ; 3- педагоги (1вакансія) і 7 – осіб технічного персоналу.
Заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України;
- Закону України «Про освіту»;
- Закону України «Про дошкільну освіту»;
- Положення «Про дошкільний заклад»;
- Закону України «Про охорону праці»;
- Закону України «Про відпустки»;
- Базового компонента , програми навчання та виховання дітей від 2 до 6(7) років «Дитина», річного плану роботи;
- Статуту , Програми розвитку закладу дошкільної освіти тощо.
- Головною метою роботи ЗДО є забезпечення реалізації зусиль педагогічного колективу та батьків для здобуття дошкільниками соціального досвіду.
Медичне обслуговування в закладі здійснюється лікарем сімейної медицини Шаповаленко Л.М.
У закладі є вакансія на посаду вихователя та старшої медичної сестри. Кожен працівник закладу проходить медичний огляд, результати якого фіксуються в медичній книжці. Працівникам закладу надається щорічна основна відпустка, а також додаткова відпустка тим жінкам, хто виховує 2 – х і більше дітей віком до 15 років.
Згідно статті 23 Закону України «Про освіту» заклад дошкільної освіти забезпечує право на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення умов безпечного перебування дітей у ЗДО. Ця робота ведеться у таких напрямках:
- створення безпечних умов для перебування дітей в ЗДО протягом навчального року та під час літнього оздоровлення;
- організація догляду за дітьми;
- освітня робота з дітьми з питань ОБЖД;
- робота з працівниками по ОП; ТБ; БЖД;
- робота з батьками ( партнерські відносини).
Кожен працівник закладу проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей, як в приміщенні, так і на спортивно – ігрових майданчиках під час прогулянки. Про це свідчить відсутність випадків травмування у закладі протягом 12 років його роботи. Регулярно педагогами закладу проводяться бесіди з батьками на відповідну тематику. Вихователі дають корисні поради батькам , слухають у відповідь поради від батьків. Працюють в тандемі на користь дітям. В закладі проводяться Тижні безпеки життєдіяльності, заняття з надзвичайних ситуацій, ведеться постійна робота з дітьми на теми «Пожежна безпека», «Сам дома», «Обережно незнайомець!»
В силу ситуації ,що склалася в нашій країні ця робота виявилася актуальною і навіть необхідною. Онлайн консультації, бесіди з батьками «Про мінну безпеку», «Про прогулянки дітей біля водоймів», перегляд відеороликів на відповідну тематику – це все проводиться педагогами закладу.
Методична та освітня робота.
Протягом п’яти років заклад працює над проблемою «Патріотичне виховання дошкільників» - це пріоритетне та актуальне питання сьогодення. Використовуючи різні форми та методи роботи педагоги прививають дітям любов до своєї землі, рідного краю, своєї родини. Вчать поважати старших, допомагати молодшим,шанобливо ставитися до традицій та звичаїв свого народу.
Керівником вживаються можливі заходи щодо використання інноваційних технологій, а саме : впроваджується у роботі вихователя старшої групи О.М.Фільтанович інноваційна технологія «Коректурні таблиці» Н.Гавриш. Успішно впроваджують педагоги у своїй роботі інноваційну технологію «Кольорові смужки (палички) Кюїзенера» . Їх вихователі використовують як під час освітнього процесу, так і під час гри. І це дає свої результати. Діти запам’ятовують колір смужки та цифру,якою вона позначається.
Сучасна освіта вимагає не тільки освоєння прогресивних технологій , але й духовного розвитку особистості. Саме цьому сприяє впровадження інноваційних технологій в освітній процес, адже для того, щоб запровадити щось нове, цікаве для дітей, педагог сам має бути всебічно розвинутою особистістю.
В цьому році створено вебсайт закладу освіти на якому розміщується інформація про діяльність закладу, новини, консультації для батьків.
Забезпечення педагогів новою літературою, періодичними виданнями, комп’ютерною технікою, допомагає іти в ногу з часом. Для ведення дистанційної роботи, педагоги забезпечені ноутбуками.За сприяння начальника відділу освіти,культури,молоді та спорту Воскресенської селищної ради Наталії Фільтанович,депутатського корпусу Воскресенської селищної ради, в цьому році наш заклад отримав ще один ноутбук для роботи з дітьми. На сьогоднішній день у кожного педагога закладу є свій гаджет.
Головною метою роботи закладу є: створення умов для фізичного,розумового і духовного розвитку дитини. Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:
- Збереження та зміцнення здоров’я дітей;
- Формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів;
- Прививати любов до свого народу, рідної землі;
- Забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.
Діяльність закладу відбувається у сформованому збагаченому освітньому середовищі, яке забезпечує оптимальне функціонування всіх підсистем закладу.
Керівником вживаються заходи щодо покращення матеріально – технічної бази закладу. По можливості залучаються додаткові джерела фінансування: спонсорська допомога, допомога батьків тощо. В цьому році можливості щодо зміцнення матеріальної бази закладу не було з відомих усім нам причин. Навчальний рік закінчився відповідно до чинного законодавства для усіх діток нашої країни 31травня.
Педагоги працювали з вихованцями дистанційно використовуючи різні форми роботи( заняття-синхронно та асинхронно; відео перегляди; бесіди- онлайн; онлайн - консультаціі тощо.)
Харчування.
Важливим є і залишається зміцнення здоров’я дітей. І тут одну із основних ролей відіграє харчування. На превеликий жаль вихованці нашого закладу працювали дистанційно, заклад не відвідували. Тому на цьому розділі звіту зупинятися розширено не варто.
Що зроблено протягом року:
1.Проведено поточний ремонт в приміщені закладу;
2.Відремонтовано та пофарбовано обладнання на території ЗДО.
3.Образані кущі та дерева, покошено траву.
Що придбано протягом року:
1.Лакофарбувальні матеріали ;
2.Будівельні матеріали для ремонту ганків та комінків;
3.Канцелярські товари;
4.Ноутбук з програмним забезпеченням.
Більш детальна інформація про надходження та придбання розміщена на вебсайті закладу.
Звернення громадян.
На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1997 року , Указу президента України № 700/20202 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненням громадян затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348 в закладі проведено ряд заходів, а саме:
- ведеться журнал обліку звернення громадян.
- Розроблено та розміщено на видному місці графік особистого прийому громадян.
В зв’язку з введенням військового стану в країні заклад вимушений припинити свою роботу в звичному форматі. Робота з дітьми та батьками проводиться в онлайн режимі та в телефонному режимі.
Письмових звернень протягом року, не було , окрім заяв на влаштування дітей в ЗДО.
Чекаємо ПЕРЕМОГИ і надіємося на відновлення роботи в очному форматі.
СЛАВА УКРАЇНІ!
2024 рік
Звіт
директора Михайло –Ларинського закладу дошкільної освіти «Джерельце»
Воскресенської селищної ради
ЧЕРНЮК Надії Семенівни
перед колективом та громадськістю
за 2023 -2024 навчальний рік.
2024рік
Вступна частина.
Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства Освіти і Науки України від 23.03.2005 року № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних закладів перед колективом та громадськістю».
Мета : подальше утвердження відкритої і демократичної державно – громадської системи управління навчальним закладом,поєднання державного і громадського контролю за прозорістю приймання та виконання управлінських рішень. Запровадження колегіальної етики управлінської діяльності.
Завдання звітування :
1.Забезпечити прозорість і демократичність управління закладом дошкільної освіти.
2.Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідальних рішень у сфері управління закладом.
Загальні відомості про заклад дошкільної освіти.
Михайло –Ларинський заклад дошкільної освіти «Джерельце» (далі ЗДО) Воскресенської селищної ради загального розвитку розташований за адресою: 57222Миколаївська обл. Миколаївський р.н. с.Михайло – Ларине вул. Шкільна 29.
Заклад розрахований на 93 місця, 6 вікових груп. На даний період функціонує 2 різновікові групи і є приміщення для відкриття ще однієї групи за потреби. У 2023 – 2024 навчальному році списковий склад вихованців становив : 29 дітей віком від 3-х до 6-ти років. При комплектації груп враховувалися вікові особливості дітей .
ЗДО «Джерельце» працює за 5- денним робочим тижнем, 10,5 годин в день. Початок роботи :7.00. закінчення 17.30.
В зв’язку з запровадженням військового стану заклад працював у дистанційному форматі. Формат проведення занять: синхронно та асинхронно.
У закладі на період звітування працює 10 осіб ; 3- педагоги (1вакансія) і 7 – осіб технічного персоналу.
Заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України;
- Закону України «Про освіту»;
- Закону України «Про дошкільну освіту»;
- Положення «Про дошкільний заклад»;
- Закону України «Про охорону праці»;
- Закону України «Про відпустки»;
- Базового компонента , програми навчання та виховання дітей від 2 до 6(7) років «Дитина», річного плану роботи;
- Статуту , Програми розвитку закладу дошкільної освіти тощо.
- Головною метою роботи ЗДО є забезпечення реалізації зусиль педагогічного колективу та батьків для здобуття дошкільниками соціального досвіду.
Медичне обслуговування в закладі здійснюється лікарем сімейної медицини Шаповаленко Л.М.
У закладі є вакансії на посаду вихователя, старшої медичної сестри та кухаря. Кожен працівник закладу проходить медичний огляд, результати якого фіксуються в медичній книжці. Працівникам закладу надається щорічна основна відпустка, а також додаткова відпустка тим жінкам, хто виховує 2 – х і більше дітей віком до 15 років.
Згідно статті 23 Закону України «Про освіту» заклад дошкільної освіти забезпечує право на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення умов безпечного перебування дітей у ЗДО. Ця робота ведеться у таких напрямках:
- створення безпечних умов для перебування дітей в ЗДО протягом навчального року та під час літнього оздоровлення;
- організація догляду за дітьми;
- освітня робота з дітьми з питань ОБЖД;
- робота з працівниками по ОП; ТБ; БЖД;
- робота з батьками ( партнерські відносини).
Кожен працівник закладу проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей, як в приміщенні, так і на спортивно – ігрових майданчиках під час прогулянки. Про це свідчить відсутність випадків травмування у закладі протягом 12 років його роботи. Регулярно педагогами закладу проводяться бесіди з батьками на відповідну тематику. Вихователі дають корисні поради батькам , слухають у відповідь поради від батьків. Працюють в тандемі на користь дітям. В закладі проводяться Тижні безпеки життєдіяльності, заняття з надзвичайних ситуацій, ведеться постійна робота з дітьми на теми «Пожежна безпека», «Сам дома», «Обережно незнайомець!»
В силу ситуації ,що склалася в нашій країні ця робота виявилася актуальною і навіть необхідною. Онлайн консультації, бесіди з батьками «Про мінну безпеку», «Про прогулянки дітей біля водоймів», перегляд відеороликів на відповідну тематику – це все проводиться педагогами закладу.
Методична та освітня робота.
Протягом п’яти років заклад працює над проблемою «Патріотичне виховання дошкільників» - це пріоритетне та актуальне питання сьогодення. Використовуючи різні форми та методи роботи педагоги прививають дітям любов до своєї землі, рідного краю, своєї родини. Вчать поважати старших, допомагати молодшим,шанобливо ставитися до традицій та звичаїв свого народу.
Керівником вживаються можливі заходи щодо використання інноваційних технологій, а саме : впроваджується у роботі вихователя старшої групи О.М.Фільтанович інноваційна технологія «Коректурні таблиці» Н.Гавриш. Успішно впроваджують педагоги у своїй роботі інноваційну технологію «Кольорові смужки (палички) Кюїзенера» . Їх вихователі використовують як під час освітнього процесу, так і під час гри. І це дає свої результати. Діти запам’ятовують колір смужки та цифру,якою вона позначається.
Сучасна освіта вимагає не тільки освоєння прогресивних технологій , але й духовного розвитку особистості. Саме цьому сприяє впровадження інноваційних технологій в освітній процес, адже для того, щоб запровадити щось нове, цікаве для дітей, педагог сам має бути всебічно розвинутою особистістю.
В минулому році створено вебсайт закладу освіти на якому розміщується інформація про діяльність закладу, новини, консультації для батьків,звітність про роботу закладу, фінансова звітність.
Забезпечення педагогів новою літературою, періодичними виданнями, комп’ютерною технікою, допомагає іти в ногу з часом. Для ведення дистанційної роботи, педагоги забезпечені ноутбуками.За сприяння начальника відділу освіти,культури,молоді та спорту Воскресенської селищної ради Наталії Фільтанович, депутатського корпусу Воскресенської селищної ради, в цьому році наш заклад отримав ще один ноутбук для роботи з дітьми. На сьогоднішній день у кожного педагога закладу є свій гаджет.
Головною метою роботи закладу є: створення умов для фізичного,розумового і духовного розвитку дитини. Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:
- Збереження та зміцнення здоров’я дітей;
- Формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів;
- Прививати любов до свого народу, рідної землі;
- Забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.
Діяльність закладу відбувається у сформованому збагаченому освітньому середовищі, яке забезпечує оптимальне функціонування всіх підсистем закладу.
Керівником вживаються заходи щодо покращення матеріально – технічної бази закладу. По можливості залучаються додаткові джерела фінансування: спонсорська допомога, допомога батьків тощо. В цьому році можливості щодо зміцнення матеріальної бази закладу не було з відомих усім нам причин. Навчальний рік закінчився відповідно до чинного законодавства для усіх діток нашої країни 31травня.
Педагоги працювали з вихованцями дистанційно використовуючи різні форми роботи( заняття-синхронно та асинхронно; відео перегляди; бесіди- онлайн; онлайн - консультаціі тощо.)
Харчування.
Важливим є і залишається зміцнення здоров’я дітей. І тут одну із основних ролей відіграє харчування. На превеликий жаль вихованці нашого закладу працювали дистанційно, заклад не відвідували. Тому на цьому розділі звіту зупинятися розширено не варто.
Звернення громадян.
На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1997 року , Указу президента України № 700/20202 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненням громадян затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348 в закладі проведено ряд заходів, а саме:
- ведеться журнал обліку звернення громадян.
- Розроблено та розміщено на видному місці графік особистого прийому громадян.
В зв’язку з введенням військового стану в країні робота з батьками проводиться в онлайн режимі та в телефонному режимі.
Письмових звернень не було , окрім заяв на влаштування дітей в ЗДО.
2024 рік